#3 Nadmerné používanie kreditnej karty kvôli zbieraniu benefitov

Určite ste už zažili telefonát, kedy vám núkali kreditnú kartu zadarmo a k tomu kopec skvelých výhod. Medzi nimi aj vrátenie peňazí späť.

Kreditná karta používaná kvôli vráteniu peňazí z nákupov nám v skutočnosti peniaze späť nevráti. Nechápte ma zle. Karty sú dobré, milujem ich ale nie ak sa používajú takto:

Často zisťujem, že ľudia utrácajú viac ako by bežne utratili len aby dostali nejaké peniaze späť. Viníte sa za to, koľko ste už minuli ale spravíte ďalší nakúp, ktorý to ospravedlní pretože konečne dostanete „ten bonus“ a to aj vtedy, ak si to už nemôžete dovoliť.

Od tejto chvíle je to už strmý svah, ktorý vás môže stiahnuť dolu.

Ak ste si uvedomili, že tento vzorec práve robíte, prestaňte platiť za všetko kreditkou. Namiesto toho, použite radšej debetnú kartu alebo hotovosť. A to aj na malé položky ako káva, taxík a pod.

Ako využiť kreditku aby vás to nezruinovalo?

Plaťte kreditkou ak máte zaplatiť toľko (alebo viac), koľko potrebujete na získanie benefitu.

Kurzy, hotel, wellness pobyt a podobné veci zaplaťte kreditkou aby ste získali bonus hneď, potom ich okamžite vyplaťte. Kreditná karta funguje ako pôžička. Zohľadňuje sa aj pri žiadosti o úver, ako keby ste mali pôžičku a to aj keď kreditku vôbec nevyužívate

Plaťte mobilom a minuté peniaze vráťte okamžite v priebehu niekoľkých sekúnd.

Donúti vás to nakupovať iba veci, ktoré naozaj potrebujete a môžete si ich dovoliť zaplatiť aj v hotovosti. V mobile budete mať prehľad a zároveň vám to umožní získať tie vytúžené bonusy.

Správny návyk

Vzdajte sa nakupovania nepotrebných vecí. Pred nákupom sa ubezpečte, že svojou kreditkou platíte iba vtedy, ak máte peniaze aby ste to zaplatili aj z bežného účtu/v hotovosti a neodôvodňujete nákup iba zbieraním benefitov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *